Huis > A > Asters Delen: Noodzaak, Timing, Procedure

Asters delen: noodzaak, timing, procedure

Eenmaal geplant en jarenlang niet bijdragen aan het welzijn? Niets. Asters moeten om de paar jaar worden opgegraven en verdeeld in het wortelgebied. Hoe werkt het en waarom wordt een divisie zo aanbevolen?

Het verdelen van de asters is niet alleen voor reproductie; het is ook gezond voor de plant

Feiten - waarom de divisie logisch is

Er zijn verschillende redenen waarom het splitsen van asters zinvol is:

  • om de vaste plant te vermenigvuldigen
  • als versterking onder meer ter voorkoming van ziekten
  • om veroudering / verjonging te voorkomen
  • om de vreugde van de bloei te behouden

Wanneer is het juiste moment om te delen?

U moet uw asters om de 2 tot 3 jaar splitsen (uiterlijk om de 4 jaar). Of de deling dringend nodig is, kun je zien aan een plant die slecht groeit en schaars is versierd met bloemen.

Als het om asters gaat, is het juiste moment om te delen over het algemeen na de bloei. Het is ideaal als er tegelijkertijd een overplantcampagne was gepland. De bloeitijd verschilt van soort tot soort en van soort tot soort:

  • Deel lente-asters in de zomer
  • Verdeel zomerastersters in het vroege najaar
  • Deel herfstasters in de late herfst of vroege lente

Deel alleen krachtig gekweekte en gezonde asters!

Vers geplante asters mag u niet opgraven en vervolgens verdelen! De asters zouden minstens 2 jaar de tijd moeten hebben gehad om te rooten en te groeien. Ze moeten sterk en groot genoeg zijn. Het is ook belangrijk dat ze gezond zijn.

Verdeling van de vaste plant - stap voor stap

Eerst wordt de arendrie van de aster opgegraven. Een graafvork kan u hier goed van dienst zijn. De volgende stap is om de ark met een mes of, afhankelijk van de grootte van de kluit, met een schop in stukken te snijden. Elke sectie moet minstens één plukje bladeren hebben.

Oude bladeren en verhoute scheuten worden verwijderd omdat ze bij het rooten een last kunnen worden. Snijd beschadigde wortels schoon met een mes! Nu hoeven alleen de secties te worden geplant. De locatie moet als volgt zijn:

  • zonnig tot gedeeltelijk in de schaduw
  • beschermd
  • met een doorlatende en voedselrijke bodem

Advies

Sommige soorten, zoals de gladde bladaster, hebben zulke losse wortels dat je ze gemakkelijk met je handen uit elkaar kunt trekken.

Door Ilario

Canna: Wanneer is de planttijd? :: Kersenbomen hebben verschillende wortels